Fenyloketonuria

Strona "PKU Diet" jest przeznaczony dla rodziców dzieci z chorobami dziedziczone, co prowadzi do nietolerancji jednego z aminokwasów, które tworzą różnego rodzaju białek. To choroba o nazwie fenyloketonuria (PKU lub skróconej).

Pomimo znacznych postępów poczynionych przez lekarzy w zrozumieniu mechanizmów rozwoju i metod leczenia tej choroby, w tym enzymu i cofactor zastępcza terapii podstawowej i nadal skuteczne leczenie PKU, które mają zostać opracowane w ciągu 50 lat temu diety.

Dieta
Funkcje
Wymagania dotyczące sprzętu
Zarejestruj się
Korzystanie z tej witryny
Menu główne
Wybór produktów
Wybór recipes

Dieta

Podstawą terapeutycznych diets - sztuczne substytuty syntezy białka toksyczne dla dziecka pozbawionego aminokwasów - fenyloalaniny. Pozostałe składniki żywności, takich jak tłuszcze, węglowodany, witaminy, składniki mineralne mogą być dodawane do takich substytutem produkcji (co jest często wykonywana dla dzieci w pierwszym roku życia), lub wprowadź ciała z normalnych posiłków.

Głównym wyzwaniem przy opracowywaniu wykazu produktów - zapewnienie dziecku wzrostu i rozwoju składniki żywności, unikając nadmiaru fenyloalaniny. Dlatego w diecie powinny wziąć pod uwagę wiele czynników wzajemnie - skład aminokwasowy białka, ilość innych składników odżywczych, jak również ogólnej zawartości kalorii żywności. Chodzi o to, że jeżeli organ brakuje energii z węglowodanów i tłuszczów, rozpoczyna się jej z organizmu własnych białek, które zawierają znaczną ilość fenyloalaniny. To się często zdarza, gdy wysokiej aktywności fizycznej u dzieci, choroby o zwiększonej temperatury ciała, a nawet w uzębieniu. Ponadto pożądane jest, w celu osiągnięcia odpowiedniego dochodu innych aminokwasów, które zwykle nie wystarcza dla dzieci z PKU - tyrozyny. Deficyt tyrozyny z uwagi na fakt, że jest to zazwyczaj syntezowane w organizmie z fenyloalaniny, ale PKU jest procesem łamane.

Szczyt

Funkcje

Korzystanie z oprogramowania z naszej witryny będzie można rozwiązać kilka problemów:

1) prowadzi dziennik wzrostu i wagi twojego dziecka, a także dla utrzymania krwi fenyloalanina

2) do zautomatyzowania obliczeń podstawowych wskaźników dziecka diet, z uwzględnieniem wieku białek, węglowodanów, tłuszczów

3) otrzymywać porady na temat możliwości fenyloalaniny według najnowszych badań krwi

4) użyte do obliczenia dawki białka zastępczych

5) podnieś żywności na dzień w oparciu o zawartość fenyloalaniny, tyrozyny i innych składników odżywczych

6) rozwój i stosowanie się do dalszych własnych receptur potraw malobelkovyh z obliczeniem ich wartości odżywczej

7) do dzielenia się swoimi kulinarnymi z innymi użytkownikami witryny

Szczyt

Wymagania dotyczące sprzętu

Aby uzyskać dostęp do witryny, można skorzystać z telefonu komórkowego, który obsługuje WAP, dostęp do Internetu (jest to prawie każdego nowoczesnego telefonu) naladonnym Communicator lub komputera podłączonego do Internetu. Szczyt

Zarejestruj się

Aby zapewnić prywatność dane wejściowe, witryny wymaga rejestracji.

Korzystanie z tej witryny

Szczyt

Główne menu.

Wszystkie strony w górę box zatrudnia przycisk z napisem "diety PKU. Kliknięcie tego przycisku powoduje przejście do głównej stronie menu. Składa się z następujących elementów:

  1. Aktualny widok dnia okno jest wynikiem obliczeń na bieżąco, jak również funkcje do dodawania i zmiany zestawu produktów i dań gotowych do dnia dzisiejszego.
  2. Inspekcja - jest rejestr aktualnych danych dotyczących wzrostu, wagi i możliwości dziecka analizy fenyloalaniny w mg na kg masy ciała, ale także wskazuje na wykorzystanie białka zastępczych
  3. Informacje o dziecko - jest to niezbędne, aby określić płeć, datę urodzenia i wczesnego leczenia dziecka (dane te są potrzebne do obliczenia menu), można również określić paszportu (nazwisko dziecka) i kraju (regionu) zamieszkania.
  4. Produkty - Tryb ten umożliwia wyświetlanie wartości odżywczej żywności w bazie danych (około 300 tytułów), w tym zawartości podstawowych aminokwasów
  5. Recipes - tutaj można tworzyć, wyświetlać poprawne (do receptury zostały stworzone przez Ciebie), gotowe posiłki, które składają się produkty stosowane w programie.
  6. Pomoc - są aktualnie czytania
  7. Kontakt - jeśli chcesz wysłać wiadomość do autorów programu
  8. Exit - kończy sesję, pozwala użytkownikowi na zmianę.
Szczyt

Wybór produktów

W tym trybie, możesz wyświetlić listę produktów, aby wybrać i obliczenia niezbędne numeru w świetle fenyloalaniny dziecka.

Szczyt

Wybór recipes

W tym trybie, możesz użyć recipes (listy produktów), utworzone przez siebie lub innych użytkowników do witryny, wybierz niezbędne i wprowadzić je w automatyczne obliczanie fenyloalaniny.

Dodatkowo, z myślą badania są dostępne w archiwum kontroli, z punktu widzenia produktów - aby wyświetlić zestawów produktów w ciągu ostatnich kilku dni, ale z punktu widzenia zestawy recipes - do archiwum receptur wykorzystywane.

Menu główne