Фенілкетонурію

Сайт "Дієта ФКУ" розроблений для батьків дітей з спадковим захворюванням, що призводить до нестерпності однієї з амінокислот, що входять до складу всіх видів білків. Це захворювання називається фенілкетонурію (або скорочено ФКУ).

Незважаючи на значні успіхи, досягнуті лікарями у розумінні механізмів розвитку і методів лікарського лікування цієї хвороби, включаючи ферментозаместітельную і кофакторную терапію, основним і по прежнему ефективним лікуванням при ФКУ залишається розроблена більше 50 років тому дієта.

Дієта
Можливості
Вимоги до обладнання
Реєстрація
Робота з сайтом
Головне меню
Підбір продуктів
Підбір рецептів
Ознайомитися з роботою програми

Дієта

Основа лікувальної дієти - штучно синтезовані замінники білка, позбавлені токсичний для дитини амінокислоти - фенілаланіну. Інші компоненти харчування, такі як жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини, можуть бути додані в такій замінник при виробництві (що часто робиться для дітей першого року життя) або надходити в організм зі звичайної їжі.

Основне завдання при складанні списку продуктів - забезпечити дитину необхідними для росту і розвитку компонентами їжі, уникаючи перевищення фенілаланіну. Тому при складанні дієти необхідно враховувати багато взаємопов'язаних факторів - амінокислотний складу білків, кількість інших нутріентов, а також загальну калорійність їжі. Справа в тому, що коли організму не вистачає енергії з вуглеводів і жирів, він починає отримувати її з білків власного тіла, що містять значну кількість фенілаланіну. Таке часто трапляється при підвищених фізичних навантаженнях у дітей, захворюваннях з підвищенням температури тіла і навіть при прорезиваніі зубів. Крім того, бажано домагатися адекватного надходження інший амінокислоти, якої зазвичай не вистачає дітям з ФКУ - тирозину. Дефіцит тирозину пояснюється тим, що зазвичай він синтезується в організмі з фенілаланіну, але при ФКУ це процес порушений.

Наверх

Можливості

З використанням програмного забезпечення нашого сайту ви зможете вирішити відразу кілька завдань:

1) вести щоденник росту і ваги вашої дитини, також аналізів крові на вміст фенілаланіну

2) автоматизувати розрахунок основних показників дієти дитини з урахуванням вікової потреби в білках, вуглеводах, жирах

3) отримувати підказки по переносимості фенілаланіну в залежності від останніх аналізів крові

4) розраховувати дозу застосовуваного замінника білка

5) підбирати продукти на день на основі вмісту в них фенілаланіну, тирозину, інших нутріентов

6) розробляти і використовувати в подальшому власні рецепти малобелкових страв з підрахунком їх харчової цінності

7) обмінюватися своїми рецептами з іншими користувачами сайту

Дані щодо змісту амінокислот у продуктах харчування взяті з таблиць «Nahrwerte Tabelle fur die Erfahrung bei ungeborenen Storungen des Aminosauren stoffwechsels», Німеччина. Для розрахунку добової потреби в білках, амінокислот, вуглеводах та жирах використовуються рекомендації щодо лікування вроджених захворювань обміну амінокислот, пріянтие в Євросоюзі. Наверх

Вимоги до обладнання

Для доступу до ресурсів сайту можна користуватися стільниковим телефоном, який підтримує WAP доступ в інтернет (це практично будь-який сучасний телефон), наладонним комунікатором або комп'ютером, що має вихід в інтернет.

Наверх

Реєстрація

Для забезпечення приватності вводяться вами даних, на сайті потрібна реєстрація.

Робота з сайтом

Наверх

Головне меню.

На всіх сторінках сайту верхнє поле зайнято кнопкою з написом "Дієта ФКУ". Натискання на цю кнопку переносить вас в головному меню сайту. Воно складається з наступних пунктів:

  1. Поточний день викликає вікно перегляду результат розрахунку на сьогодні, а також функції додавання та зміни набору продуктів або готових страв на сьогоднішню дату.
  2. Огляди - тут проводиться реєстрація поточних даних по росту, ваги, аналізах дитини та переносимості фенілаланіну в мг на кг ваги, а також вказується використовується замінник білка.
  3. Відомості про дитину - тут необхідно вказати стать, дату народження і початку лікування дитини (ці дані необхідні для розрахунку меню), також можна вказати паспортні дані (прізвище та ім'я дитини) і країну (область) проживання.
  4. Продукти - цей режим дозволяє переглянути харчову цінність наявних в базі продуктів (близько 300 найменувань), включаючи зміст головних амінокислот.
  5. Рецепти - тут можна створити, переглянути, виправити (ті рецепти які створені вами) готові страви, що складаються з продуктів, що використовуються в програмі.
  6. Допомога - це ви зараз читаєте.
  7. Зворотній зв'язок - якщо ви хочете надіслати повідомлення авторам програми.
  8. Вихід - припиняє сеанс роботи, дозволяє змінити користувача.
Наверх

Підбір продуктів

У цьому режимі можна переглянути список продуктів, вибрати необхідні і розрахувати їх кількість з урахуванням переносимості фенілаланіну дитиною.

Наверх

Підбір рецептів

У цьому режимі можна використовувати рецепти (списки продуктів), створені вами чи іншими відвідувачами сайту, вибрати необхідні і ввести їх кількість з автоматичним розрахунком фенілаланіну.

Крім цього, з режиму перегляду оглядів можна вийти на архів оглядів, з режиму перегляду продуктів - на перегляд наборів продуктів за минулі дні, а з режиму перегляду наборів рецептів - на архів використаних рецептів.

Головне меню
Ознайомитися з роботою програми