Phenylketonuria

Site "PKU Diyet" kalıtsal hastalıkları olan çocukların anne-babalar için, bir tane amino asitler of hoşgörüsüzlük için proteinler her türlü oluşturan lider tasarlanmıştır. Bu hastalığı) phenylketonuria (PKU veya kısaltılmış adı. Önemli gelişmelerin doktor tarafından geliştirme ve yöntemler diyet önce 50 yıl ve PKU için hala etkili bir tedavi öncelikli geliştirilecek üzerine fermentozamestitelnuyu ve kofaktornuyu terapisi dahil, hastalığın tıbbi tedavi, of mekanizmalarının anlaşılması yapılan rağmen.

Diyet
Özellikler
Donanımları için gerekenler
Kayıt
Bu sitenin kullanımı
Ana Menü
Ürün seçimi
Tarifleri Seçimi

Diyet

Terapötik beslenme ve temel - yapay yedek proteini çocuk amino asitler yoksun - phenylalanine toksik sentezlenmiş. Yağlar, karbonhidratlar, vitaminler gibi gıda kalan parçaları, mineral üretimi böyle bir yedek için (genellikle yaşamın ilk yılında çocuklar için), yapılır veya normal gıda gelen vücut girin eklenebilir.

Ürünlerin bir listesini derleme bir ana sorun - Fazla phenylalanine kaçınarak büyüme ve gıda bileşenlerinin gelişimi ile çocuk sağlar. Bu nedenle, diyet hesap çok ilişkili faktörler - proteinlerin amino asit kompozisyonu almak gerekir, diğer besin miktarı gibi gıda toplam kalori içeriği. Bu nokta, eğer vücudun karbonhidrat ve yağ gelen enerji eksik ise, vücudun kendi proteinlerin bu phenylalanine önemli bir miktarı içeren onu elde etmeye başlar. Bu sık sık olur zaman artan vücut sıcaklığı ve diş bile çocuklarda yüksek fiziksel aktiviteler, hastalıklar. Buna ek olarak, diğer amino asitler, yeterli bir gelir elde etmek istenebilir genellikle yeterli PKU ile çocuklar için - tyrosine vardır. Tyrosine olduğu genellikle phenylalanine kimden gövdesine sentezlenmiş, ancak PKU sürecini bozuk nedeniyle bir açığı.

Üst

Özellikler

Çeşitli sorunları çözmek mümkün olacaktır sitemizin yazılım kullanımı:

 1. aynı zamanda kan phenylalanine sürmesi için büyüme ve çocuğunuzun ağırlığının günlük tutmak
 2. dikkate protein, karbonhidrat, yağ yaş şartları alarak çocuğunuzun beslenme temel göstergelerin hesaplanmasında otomatikleştiren
 3. en son kan testi göre phenylalanine ve taşınabilirlik ilgili ipuçları almak için
 4. yerine protein ve doz hesaplamak için kullanılır
 5. gün, tyrosine phenylalanine ve diğer besinler ve içerik dayalı gıda almak
 6. geliştirme ve besin değeri hesaplama ile kendi tarifleri malobelkovyh yemekleri daha fazla kullanmak
 7. sitenin diğer kullanıcıları ile paylaşmak için yemek tarifleri

Üst

Donanımları için gerekenler

Siteye erişim için, desteklediği İnternet erişimi WAP cep telefonu kullanabilirsiniz (hemen hemen tüm çağdaş telefonu) naladonnym Communicator veya bilgisayar Internet'e bağlı.

Üst

Kayıt

Girilecek verilerin gizliliğini sağlamak için, siteye kayıt gerektirir. Kullanıcı adı cep telefonu numarasını kullandığı gibi. Şifre siteye erişim için, size yanıt SMS mesajıyla numara mobil operatör için sitede listelenen sorgu gönderdikten sonra alacaksınız.

Bu sitenin kullanımı

Üst

Ana menü.

Üst kutusunda tüm sayfaları "diyet PKU yazan bir düğme kullanır. Bu düğmeyi tıklamak ana web sitesi menüye götürür. Bu, aşağıdaki öğelerden oluşur:

 1. O gün görmek pencere güncel hesaplama sonucu olarak ve ekledi ürünleri ve hazır yemek bugünkü tarih için belirlenmiş değiştirme işlevleri olduğunu.
 2. İnceleme - büyüme, kilo geçerli bir veri kaydı ve çocuk analizi phenylalanine ve taşınabilirlik ağırlığının kg 'başı mg, ama aynı zamanda yerine protein kullanın
 3. Bilgi çocuk hakkında - bu, cinsiyet, doğum tarihi ve çocuğun erken tedavi belirtmek gerekir (bu veriler menü hesaplamak için), ayrıca pasaport çocuğun (isim) ve ülkede ikamet (bölge) belirleyebilirsiniz ihtiyaç vardır.
 4. Ürünler - Bu mod ana amino asitler ve içeriği de dahil olmak üzere veritabanı (yaklaşık 300 başlık), gıda ve besin değeri görüntülemenizi sağlar
 5. Sen, görmek, doğru Tarifler - Buraya oluşturabilirsiniz (bu tarifleri ile), hangi ürünlerin program kullanılan oluşur hazır yemekler, oluşturulur.
 6. Yardım - şu anda okuma sen
 7. Bize ulaşın - Eğer programın yazarlar bir mesaj göndermek istiyorum
 8. Çıkış - oturum sona erer kullanıcı değiştirmenizi sağlar.
Üst

Ürün seçimi

Bu modda, ürünlerin bir listesini seçmek ve phenylalanine çocuğun ışığında gerekli numara taşınabilirliği hesaplamak görüntüleyebilirsiniz.

Üst

Tarifleri Seçimi

Bu modda, bu tarifleri kullanabilirsiniz (ürün listeleri), ya da sitenin diğer ziyaretçiler tarafından gerekli seçin ve phenylalanine otomatik hesaplama ile girin.

Buna ek olarak, sınav denetim ve arşiv üzerinde erişilebilir görünümü ürün görünümü from - Son birkaç gün içinde, ürün ve ayarlar görüntülemek için ancak tarifleri kümesidir ve görünümünden - tarifleri kullanılan bir arşiv için.

Ana Menü